Významné památky Petrohradu. Sankt Peterburg (Rusko). 

 

Petrohrad - Sankt Petěrburg - město carů nebo také nazývané Benátky severu, je druhé největší město Ruska ležící v jeho severozápadní části při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Byl založen carem Petrem Velikým v roce 1730 jako pevnost pro ochranu země. Postupně si vybudoval status moderního města a je svědkem mnoha významných historických událostí. Petrohrad je téměř bezkonkurenční pokladnicí umění a kultury. Se svými 142 muzei a stálými expozicemi, asi 70 divadly a s několika koncertními sály je největším kulturním centrem Ruska. V každém ročním období je město nenapodobitelně krásné. Začátkem léta, od poloviny června do začátku července, je možné obdivovat zázrak přírody tzv. bílé noci, kdy se noc mění v soumrak a městu to tak dodává zvláštní atmosféru.

 

Víte jaké jsou významné památky Petrohradu? Určite ano , uvidíte vše na vlastní oči během našich zájezdů:

arrow1Víkend v Petrohradu

arrow1Petrohrad - hlavní město carského Ruska

arrow1Petrohrad - Karelie

arrow1Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad

Petrohrad. Zimní palác. Státní muzeum Ermitáž.
Zimní palác a státní muzeum Ermitáž

Zimní palác - nejskvostnější stavba Petrohradu, kterou nechal postavit Petr Veliký jako své zimní sídlo. Je typickým příkladem ruského baroka dle architektonického návrhu italského architekta Bartolomea Rastrelliho. Palác je v dnes součástí budov Ermitáže, jednoho z největších světových muzeí. Unikátní muzejní sbírku tvoří přes tři milióny předmětů včetně obrazů Leonarda Da Vinciho, Raphaela, sbírka Impressionistů, sbírka antického Řecka, sbírka egyptského umění a mnoha dalších. Útokem na Zimní palác 7.listopadu 1917 začala Bolševická říjnová revoluce. Všichni turisté souhlasí, že muzeu, Ermitáž  patří nejen mezi významné památky Petrohradu, ale i celé Evropy.

Petrohrad. Petropavlovská pevnost
Petropavlovská pevnost
Petropavlovská pevnost - vybudovaná na Zaječím ostrově, představuje nejstarší kamennou část města. Dnes je pevnost domovem mnoha muzeí, které představují pestrou historii Petrohradu, jeho založení a vývoj. Součástí areálu je katedrála Petra a Pavla, nejvyšší budova centra, kde byli pohřbíváni velikáni Ruska počínaje carem Petrem I.
Kostel Spasitele na krvi ( Chrám Kristovho vzkriesenia )

Chrám Vzkříšení Krista je architektonickou dominantou centra Petrohradu. Unikátní památka odkazuje na zavražděného cara Alexandra II. V chrámu se nachází největší sbírka mozaik v Rusku (více než 7tisic čtvereních metrů), italský barevný mramor, uralské a altajské drahé kameny a sbírka ruské heraldiky.  Katedrála Panny Marie Kazaňské
Katedrála Panny Marie Kazaňské - patří mezi pravoslavné katedrály, ale na první pohled se výrazně liší od jiných katedrál v Rusku, protože nebyla postavena v tradičním ruském stylu. Stala se i symbolem vítězství ruské armády nad Napoleonou armádou.

Petrohrad. Katedrála svatého IzákaKatedrála svatého Izáka
Katedrála svatého Izáka (Isakijevský chrám) - je po moskevské katedrále druhá nejvyšší pravoslavná katedrála na světě. Dominantou této stavby je pozlacená kopule. Do chrámu se vejde téměř 14tisíc věřících. Odtud se nabízí výhled na nejkrásnější místa historického jádra města.
Jusupův palác
Jusupův palác - na klidném úseku řeky Moika stojí dlouhá žlutá budova, kdysi byla rezidencí bohaté a vážené rodiny Jusupových. Interiér je stylizovaný do ruského barokního stylu.
Křižník Aurora
Křižník Aurora - je chráněný křižník, který slouží v současnosti jako muzeum.
Muzeum obrany Leningradu
Muzeum obrany Leningradu (Museum of Defense of Leningrad) - toto muzeum bylo založeno koncem druhé světové války. Vypráví příběh o obléhání Leningradu od září 1941 do 1944.
PetěrgofPetěrgof
Petěrgof - carský palác, který nechal postavit Petr I. Veliký na jižním pobřeží Finského zálivu vzdálený od Petrohradu 34km. Tento malebný palácový a parkový celek připomíná návštěvníkům Versailles. Za druhé světové války byl téměř zdemolován nacisty, ale ve druhé polovině 20. století byl kompletně obnoven a opět se podobá původnímu. Nádherné svěšené lustry, obrazy, čínské jídelní soupravy nacházející se v palácích jsou originální, naštěstí byly evakuovány před německou okupací. Parky jsou poseté úchvatnými fontánami, altány a letohrádky, mezi nimiž najdeme Montplaisir, vilu Petra I. s jejími světlými a vzdušnými galeriemi a výhledem na moře.
Carské Selo. Puškin.
Palác a park carevny Kateřiny, Carské selo, Puškin
Carské Selo - nyní město Puškin, asi 25km jižním směrem od Petrohradu, kde se nachází množství paláců a parků, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejhonosnější je Kateřinský palác, kde se nachází legendární Jantarová komnata. Původně vznikla z panelů zdobených jantarem, které dostal Petr Veliký v roce 1716 od pruského krále, ale jak známo, zmizela během druhé světové války. Dnes již v paláci můžeme obdivovat její přesnou repliku.
Pavlovsk
Pavlovsk
Pavlovsk - rezidence císaře Pavla I. a jeden z největších anglických parků v Evropě se nachází asi 3km od městečka Puškin.

arrow1Víkend v Petrohradu

arrow1Petrohrad - hlavní město carského Ruska

arrow1Petrohrad - Karelie

arrow1Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad

 

 

Komentare (1)

0
petrsss7, November 09, 2018
Zahlavi
Dobrý den
chtěla bych se zeptat jak jste resili vizum
ja totiz tu http://rusko-viza.cz/ narazil na to ze to jde i pres net
to mi tedy vyridi vse
dekuji
  • +0

Napsat komentar

busy