Na návštévu k medvědúm (Kurilské jezero) | od 113,900 Kč

Galerie
Na návštévu k medvědúm (Kurilské jezero)
Mapa
Region Kamčatka
Náročnost dobrá fyzická kondice
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí do 14 osob
Délka 11 dní /10 nocí
Popis zájezdu

8 dnu v království lososů a hnědého medvěda

Pozorování lososů a medvědů v jejich přirozeném prostředí


fl Pozorování virtuozní rybaření medvědů na Kurilském jezeře 
fl Výstup na sopku Koshelevsky
fl Minerální prameny Bílé vodopády

 

Termíny 2017: 19.08-01.09.2017 a na požádání

Každý, kdo plánuje cestu na Kamčatku, tajně doufá, že se setká s kamčatským medvědem, největším hnědým medvědem na světě. Touha po takovém setkání je stejně silná, jako strach z něho...

Pokud Vás myšlenky o vládci Kamčatky neopouštějí, doporučujeme Vám zájezd podle programu, který přímo počítá se setkáním s kamčatským hnědým medvědem. A nejen to, navíc se seznámíte se způsobem jeho života, budete ho moci pozorovat při rybolovu a v průběhu několika dní se budete zabývat focením, ve kterém bude Kamčatský hnědý medvěd hlavním hrdinou. Je něco takového možné? Je. Tohle všechno se dá uskutečnit na Kurilském jezeře.

Kurilské jezero je druhé největší sladkovodní jezero na Kamčatce, ale co do významu a krásy nemá konkurenta! Nachází se na území Jihokamčatské rezervace, která je zapsána na seznamu Světového dědictví Unesco. Vzniklo před více než 8 tisíci lety v důsledku mohutné erupce. Jezero je obklopeno unikátními přírodními objekty: horkými termálními prameny, neopakovatelnými výrony pemzy na řekách, a těsně vedle jezera se vypíná ideálně tvarovaný kužel činného vulkánu Iljinskij, jehož lávové proudy stékají přímo do jezera a vytváří několik zátok. Toto místo však láká turisty z celého světa také z jiného důvodu: jezero je oblíbeným místem tření lososů, kteří sem každý rok putují v obrovských hejnech, největších v celé Eurazii!

Velká hejna ryb lákají na jezero také velké množství dravců. Okolí Kurilského ostrova se vyznačuje největší koncentrací hnědých medvědů na světě! Medvědi nemají rádi, když někdo vtrhne do jejich království, ale právě zde, na Kurilském jezeře, největším místě tření lososů, mají návštěvníci unikátní možnost pozorovat vládce Kamčatky z bezpečné vzdálenosti, v doprovodu státního inspektora. Ale to ještě není všechno.

Budete si chtít odvézt si ze zájezdu tisíce fotografií!

Obtiznost: specialni priprava ucastniku neni vyzadovana, ale dobra fyzicka kondice je vitana.

Doporuceni pro turisty: k programu jsou pripusteni turiste od 16 let. Absolvovat turisticke trasy se nedoporucuje osobam, vyzadujicim leceni a staly lekarsky dohled.

Doplňující informace: Je třeba, aby turisté věnovali pozornost osobní výstroji (oděv a obuv), protože na dlouhých úsecích trasy při výstupech ke kráterům sopek, do průsmyků a na vulkanická plata mohou být po celé letní období sněhové plochy, a v případě dlohodobě nepříznivého počasí může teplota vzduchu ve výšce nad 1 000 metrů poklesnout. Ubytování během túry je plánováno v letních chatkách a ve stanech, se spaním ve spacích pytlech.

 

Druh cesty
 • pěší turistika
 • stanový tábor
 • rybaření
 • poznávací
PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ - POBŘEŽÍ OCHOTSKÉHO MOŘE - KURILSKÉ JEZERO - KUTCHOVY BATY - BÍLÉ VODOPÁDY - KOŠELEVSKÁ SOPKA - ŘEKA OPALA - PETROPAVLOVSK-KAMČATSKIJ
Na návštévu k medvědúm (Kurilské jezero)
Petropavlovsk-Kamčatskij
ID: KAM03
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Program
NA NÁVŠTĚVU K MEDVĚDŮM (KURILSKÉ JEZERO)
Země: Rusko. Délka programu: 11 dní / 10 nocí
Program zájezdu
den 1
Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho
den 2
Přílet na letiště města Petropavlovsk-Kamčatskij. Setkání na letišti, transfer do hotelu u termálních pramenů, ubytování, koupání, odpočinek.
den 3
Odjezd směrem k západnímu pobřeží Kamčatky (350 km) terénním vozidlem. Přejezd po písečném břehu Ochotského moře na jih. Přívoz přes řeku Bolšaja a Opala. Příjezd do obce Paužetka. Ubytování ve stanovém kempu s termálním bazénem a horkou sprchou. Přenocování ve stanech.
den 4
Přejezd k brodu přes řeku Ozernaja (15 km), pěší túra ke Kurilskému jezeru (11 km). Ubytování ve stanovém kempu v malebném koutku u jezera, odkud vytéká řeka Ozernaja. Toto je nejvhodnější místo pro sledování medvědů a tahu lososů do míst tření. Speciální plošina, na které se usídlíme, je oplocena ochranným elektrickým plotem. Kemp je vybaven elektrickým agregátem. Exkurze na stanici KamčatNIRO (Kamčatský výzkumný ústav rybářství a oceánografie), seznámení s prací ichtyologů, procházky kolem jezera, sledování tahu lososa. Pozorování medvědů lovících ryby a pasoucích se na nedaleké tundře. Přenocování ve stanech. Kurilské jezero
den 5
Výlet k pemzovým skalám Kutchovy baty. Návrat do kempu ve vesnici Paužetka. Přenocování ve stanech.
den 6
Pěší výlet údolím řeky Paužetka (12 km) k lávové plošině mezi sopkami Košeleva (1812m) a Kambalnyj (2161m). Přesun napříč starými lávovými proudy a alpskými loukami. Výlet k Bílým vodopádům – divokým studeným minerálním pramenům. Zbudování tábora. Přenocování ve stanech.
den 7
Nenáročný výstup na Košelevskou sopku a návštěva Horno-Košelevských termálních pramenů. Návrat do tábora. Přenocování ve stanech.
den 8
Návrat do vesnice Paužetka. Volný čas. Koupání v bazénu s termální vodou. Přenocování ve stanech.
den 9
Odjezd do města Petropavlovsk-Kamčatskij. Přesun podél pobřeží Ochotského moře k ústí řeky Opala. Přívoz přes řeku a zbudování tábora na břehu. Přenocování ve stanech.
den 10
Návrat do města Petropavlovsk-Kamčatskij autem. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek.
den 11
Snídaně. Návštěva rybího trhu a obchodu se suvenýry, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Petropavlovsk-Kamčatskij – Praha 51156 Kč. vč.tax a letištních poplatků (cena letenky vychází z optimální knihovací třídy)
 • ubytování v hotelu v Petropavlovsku - Kamčatskij 2 noci se snídaní;
 • ubytování v průběhu výletu po trase - v turistických stanech – 7 noci
 • plna penze v aktivní části zájezdu
 • doprava: terénní vozidlo
 • velikost skupiny: do 14 osob
 • transfer v rámci programu
 • průvodcovské služby
 • základní vybavení skupiny
 • pobyt na placených územích
 • povolení ke vstupu
 • zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • obědy a večeře v městské části zájezdu
 • poplatky za vyřízení víz do Ruska - 1900 Kč
 • dodatečné ubytování v hotelu (před túrou a po ní)
 • individuální vybavení
 • dodatečné transfery a vylety
Na návštévu k medvědúm (Kurilské jezero)
Petropavlovsk-Kamčatskij
ID: KAM03
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Detaily
Období: Od léta do podzimu
Počet lidí: do 14 osob
Délka: 11 dní /10 nocí
Náročnost: dobrá fyzická kondice
Na návštévu k medvědúm (Kurilské jezero)
Petropavlovsk-Kamčatskij
ID: KAM03
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Gallery
Komentáře

Komentare (0)


Napsat komentar

busy