Kyrgyzstán - Resort na Pamíru | od 42,800 Kč

Galerie
Kyrgyzstán - Resort na Pamíru
Mapa
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí 5-20
Délka 10
Popis zájezdu

Kyrgyzstán

Termíny zájezdu 2017: Skupina №1.
01.07 - 09.07.2017

Skupina №2.
08.07 - 16.07.2017

Skupina №3.
15.07 - 23.07.2017
Skupina №4.
22.07 - 30.07.2017

Skupina №5.
29.07 - 06.08.2017

Skupina №6.
05.08 - 13.08.2017
Začínáme zcela nový horský program, který je velmi prošpěsný zdraví. Tento program se nazývá Mountain "Resort in the Pamirs" a probíhá v Kyrgyzstánu. Pro vstup do Kyrgyzstánu občané Německa, Rakouska a Švýcarska nepotřebují vízum. Tento unikátní program by mohl být použit pro dopravní dostupnosti naší jurty táboře zajímavou Kromě kulturního cestovního programu nebo může být provedeno jak samostatný program.

Oblast Peak Lenina, kam Vás zveme, je atraktivní a plný malebný zákoutí. Poskytuje možnosti aktivního odpočinku pro jednotlivce, pro rodiny s dětmi, pro všechny, kteří milují přírodu i když nejsou horolezci. Nádherné jezera, horské světlo, čerstvý vzduch, seznámení s každodenním životem místních obyvatel Pamíru, jízda na koních a jízdy na horském kole! A to vše v blízkosti našeho komfortního jurtového tábora se vymoženostmi pro pohodlný pobyt. Náš jurtový kemp se nachází na louce s protěží ve výšce 3600m na úpatí Peak Lenina (7134m). Na území jurtového tábora si můžete zahrát volejbal, fotografovat, ochutnat jídla kyrgyzské národní kuchyně nebo si dát parní lázeň. Pokud chcete, vystoupejte na některý z okolních kopců, odkud je nádherný výhled na údolí Alay! Pokud jste horolezec, můžete použít náš jutový kemp ve výšce 4400m, odkud horolezci z celého světa útočí na slavný vrchol.

Přečtěte si níž uvedený program a berte ho jako příklad, jak lze 9 dní na úpatí Peaku Lenina prožít. Tento program, lze samozřejmě přizpůsobit podle Vašeho přání, podle Vašich priorit a zájmů.
Druh cesty
 • trekking
 • pěší turistika
 • stanový tábor
 • horská turistika
Kyrgyzstán - Resort na Pamíru
Bishkek
ID: KYZ 01
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Program
Program Tour "Resort in the Pamirs”
Zemí: Kyrgyzstán. Nejlepší čas pro cestování: červen-září. Trvání: 10 dní / 9 nocí
Program zájezdu
den 1
Příjezd do Oš.
Přesun do základního tábora (3600m) na "palouk Alpská protěž" pod Peak Lenina. Oš, který je také nazýván Jižní metropole, je největším městem v jižním Kyrgyzstánu, kde potkáte dobromyslné a pohostinné lidi, uvidíte živé zelené ulice se spoustou kaváren, pestrobarevný bazar a hlavní lákadlo - horu Suleiman. Tato hora se tyčí uprostřed města a vypadá úžasně na pozadí rušného městského života, připomíná blízkost majestátního Pamíru. Přesun do základního tábora pohodlným motorovým vozidlem bude trvat 5 až 6 hodin. V průsmyku Taldyk (3600m ) uvidíte neuvěřitelné scénérie: v úplně plochém údolí Alai překvapivě roste mohutný zasněžený hřbet Trans Alai. Růžově svítí v západu slunce jeho vrcholek a Peak Lenina - nejvyšší ze všech těchto hrozivých bratří – "zhasne" ve slunci až poslední, a Vy jedete dál Alaiským údolím, barvy noci jsou stále sytější a hvězdy září na bezedné obloze a sníh na velmi blízkých vrcholcích velehor se třpytí!
den 2
Procházka k jezerům v údolí Achik-Tash.
Za denního světla uvidíte vše novýma očima. Peak Lenina opravdu nejde přehlédnout, nyní je vzdálen už jen 15 km! A tento detail, tahle blízkost velehory dovrší pocit dokonalosti. Říkáte si, že takhle vysoké hory prostě nemohou existovat! A přece! Tady stojí, sám a tichý a obrovský….před Vašima udivenýma očima. Pomalu přicházíte k sobě a začínáte zkoumat základní tábor. Včera večer při umělém osvětlení vypadalo vše jinak. Dobře jste spali a to nejen proto, že jste byli unavení, ale i proto, že Vám bylo teplo na rozestlaných postelích pod teplými přikrývkami. Ano, tak je tomu u nás! A nyní snídáte v hlavní jurtě, ve „společenském stanu“ nazývaném „kajuta posádky“, prohlížíte si kyrgyské národní ozdoby na stěnách, fotky, pozdravy a děkovné dopisy klientů z celého světa. V táboře máme několik jurt. Můžete se také seznámit s tou sousední: je to jurta pro hosty, v národním kyrgyszkém stylu. Hosté si zde mohou pohovět na kurpače, to je tradiční kyrgyszká matrace. Matrace jsou rozestavěné na vlněných kobercích. Všichni hosté v této jurtě rádí obědvají. A my pokračujeme v tom směru, ze kterého jsme včera pozdě večer přijeli, možná bude třeba se malinko vrátit. Za každým kopečkem je jezero, za každou horkou je další jezero! V každé prohlubni reliefu údolí je malebné jezírko. Můžete se koupat! Můžete fotografovat nebo se jen tak romaticky procházet. Jezer je v nizíně mnoho, každé má svůj odstín, barevná škála je nekonečná. Jen mějte na paměti, že nemáte přijít pozdě k obědu! Večer se v hlavní jurtě rozhoří oheň v peci. Naláká k sobě všechny, kteří právě bydlí v našem táboře. Sejdou se zde lidé z různých konců světa,mluví rozličnými jazyky a to, co vypráví u stolu, nevymyslíte. A tak jsou nová přátelství rychle navázána!
den 3
Jízda na koni, procházka kolem tábora a v okolí základny.
Nyní jste si u nás už zvykli a víte, kde máme parní lázeň, a kam jít na záchod, (omlouvám se, ale to je také důležité!). a nyní se seznámíte s našimi kovboji a jejich koňmi, na kterých se můžete projet. Můžete jet kamkoliv, ale doporučujeme Vám, abyste se vydali na Cibulovou louku, což je asi 200 metrů nad základním táborem. Žijí tam svišti horští! Celá Cibulová louka je prošpikovaná norami. Svišti jsou zde tak zvědaví, že se nechají vyfotit ze tří metrů. Jsou tlustí, velcí a chlupatí a pískájí, když spěchájí do svých nor s načechranými ocasy. Legrační bytosti!
den 4
Výlet na hřeben vrcholu Petrovsky.
Pokud někdo chce polehávat v základním táboře - prosím! Zveme pouze ty, kteří se nudí a nechtějí už zůstávat na stejném místě. Jdeme nahoru na hřeben, který jde od vrcholu Petrovský (4700 m). Výstup není těžký, a po něm Vás čeká spousta zábavy - zejména pro ty, kteří milují fotografování! Pokud jste náhodou přítomni v době, kdy je u nás každoroční Mezinárodní festival paraglidingu, pak máte šanci seskočit z hřebenu s paraglidingovým padákem. Buď jako vesmírný turista (v tandemu s instruktorem), nebo přímo jako pilot padáku!
den 5
Výstup do tábora číslo 1 (4400m).
Dnes nespěcháme a tak pomalu vystoupáme do tábora číslo 1. Za každou zatáčkou na Vás čeká nový panoramatický pohled na krajinu. Znovu půjdeme přes Cibulovou louku - ahoj, svišti! A hle - vodopád - barva jeho toku, jakož i sama řeka, jsou vždy hnědé, a to bez ohledu na to, zda v horní části toku padal sníh nebo svítílo slunce. Pomalu stoupáme k průsmyku Cestovatelů (4150m) a pak sestoupíme k řece a přebrodíme řeku (pokud je voda je malá, což je s blížícím se podzimem obvyklé, řeku lze snadno přebrodit po kamenech). Pokračujeme podél Leninova ledovce a pak zdoláme morénu, a tam stojí náš tábor 1. Pochod cca 5-7 hodin, kdo jak dojde. Peak Lenina je odsud naprosto fantastický: svahy jsou nekonečné – žádné úpatí, žádný vrchol! Bude to vzrušující! Zbytek dne budete pravděpodobně zkoumat okolní krajinu a bez přestávky fotografovat. Je zde také nádherné jezero, která je ozdobeno po okrajích ledovými květy... Nebuďte překvapeni, kdyby sněžilo - to je docela běžný jev v této nadmořské výšce. Ale v jurtě bude teplo a jídlo bude dobré a syté, tak jak jste zvyklí, stany jsou pohodlné a teplé. Lidé, které zde potkáte jsou také velmi zajímaví, ale trochu blázni do svých horských výstupů. Někdy hrají na kytary a zpívají! Někteří jdou nahoru a někteří už shora dolů – a v tom případě je všichni vítají a objímají.
den 6
Procházky po okolí tábora základny 1 (4400m).
Nabízíme všem, kteří došli až sem, nabízíme unikátní možnost strávit den v nadmořské výšce 4400 m - v našem krásném táboře číslo 1. Po okolí se nedá jít příliš daleko, neboť všude leží hodně sněhu. Můžete se projít k morénám ledovce Lenina, podívat se do sousedních táborů, komunikovat s opravdovými horolezci. Nutně potřebujete sluneční brýle, na ty nezapomeňte, oči by měly být v této výšce před slunečním svitem chráněny! Pokud budete mít štěstí - můžete vidět skutečnou lavinu – svahy ledovce Lenina jsou neustále bombardovány sněhem, ale nebojte se,náš tábor číslo 1 se nachází na bezpečném místě. Představte si, jak je príma nafilmovat pád laviny kamerou! Cool!
den 7
Sestup do základního tábora (3600m).
Dobré ráno. Pohled je prostě báječný... Škoda, že tu nezůstaneme déle – ještě malinko se projdeme, uložíme do paměti všechny krásné panoramatické pohledy a obratíme se na cestu zpět. Ach ty kráso, zastav se na chvíli! Náš základní tábor Vás přivítá s otevřenou náručí a posadí k Vás plnému u stolu. Dobrou chuť! Pokud jde o dokončení Vašeho parádního dobrodružství, není hřích pozvednout sklenici a pronést slavnostní řeč a přípitek! Budou Vám předány naše pamětní certifikáty, které v budoucnu potvrdí Vašim přátelům pravdivost Vašich příběhů, že jste byli opravdu až na Leninově štítu ve výšce 4400m! Výborně! Blahopřejeme!
den 8
Jízda na horském kole údolím Achik-Tash.
Milovníkům cykloturistiky chceme oznámit dobrou zprávu: údolí Achik Tash je ideálním místem pro překrásné jízdy na horském kole. Krajina je zde zvlněná, protkaná stezkami a běžeckými tratěmi, jízda proto není tolik namáhavá. To znamená jediné: pokud chcete otočit pedály - prosím!
den 9
Přejezd do Oš.
Ubytování v hotelu. Dnes jedeme v opačném směru - z údolí Achik-Tash. Ohlédněte se na impozantní vrcholy hor - jak jsou úžasné! A věříte, že jste to opravdu prožili ... opravdu? Ale otisky Vašich nohou zůstaly jako nezapomenutelná stopa na svazích obrovských vrcholů Pamíru – budou na Vás vzpomínat tak jako Vy na ně! A přes hřbet Taldyk nakonec dorazíte zpět do Oš. Ubytování v hotelu pak můžete odpočívat před odletem domů.
den 10
Transfer na letiště. Odlet ze země.
 
Cena za osobu za zájezd : 
 
42 800   
V ceně jsou zahrnuty:
 • Leteckou přepravu Praha – Oš – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
 • Transfery letiště – základní tábor, základní tábor – Oš, Oš – letiště
 • 6x ubytování v jurtovém stanu pro 4-osoby (stany s dřevěnou podlahou, matrace, přikrývky, polštáře a ložní prádlo – povlak na přikrývku, povlak na polštář)
 • 1x ubytování v hotelu 3* se snídaní (poslední den)
 • příprava všech potřebných dokumentů / povoleni nutných do pohraniční zóny
 • stravování – plná penze (tři teplá jídla denně, připraví profesionální kuchař, včetně vegetariánského jídla)
 • velká vytápěná společenská jurta – stravování, společenské hry – v základním táboře (3 600 m) a v táboře č.1 (4 400 m)
 • využití parní lázně v základním táboře (3 600 m)
 • anglicky/rusky mluvící horský turistický průvodce
 • poplatek ekologické daně
 • zdravotní první péče
 • úschovna zavazadel v základním táboře (3 600 m) a táboře č.1 (4 400 m)
 • elektřina 220 V, 50 Hz
 • zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje:

 • Stravování ve městech a při převozech
 • Plná lékařská péče
 • Cestovní pojištění. Lze zajistit ve VIOLA travel.

Účastníci zájezdu se budou nacházet v pohraniční zóně, z tohoto důvodu je nutné povolení ZPK. Požadovaný dokument je v ceně zájezdu. Vyřízení těchto formalit trvá nejméně 20 dní. K vyřízení bude třeba scan Vašeho pasu.

Víza: Kyrgistán zrušil jednosměrně víza pro 44 statů světa, mezi těmito státy je i Česká republika. Po potvrzení zájezdu dostanete turistický voucher. Tento voucher je důležitým dokumentem, který potvrzuje Váš status turisty a předložíte ho také pasové kontrole v Kyrgistánu.

Data zájezdu: Musíte do Oše přiletět ranním letem v některém z následujících termínů. (Přesná data zájezdů pro léto 2014 budou vyhlášeny později.) Z Oše do jurtového tábora se odjíždí v 09 hodin ráno. Pokud přiletíte do Oše dříve, zajistíme pro Vás ubytování v ceně 45USD/1noc.

Doplňkové služby: dvoudenní exkurze do Turpakel Lake (1 jízda na nájemné, jurta přenocování, snídaně a večeře) – 160USD za pax

Kyrgyzstán - Resort na Pamíru
Bishkek
ID: KYZ 01
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Detaily
Období: Od léta do podzimu
Počet lidí: 5-20
Délka: 10
Náročnost: nenáročné
Kyrgyzstán - Resort na Pamíru
Bishkek
ID: KYZ 01
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Gallery
Komentáře

Komentare (0)


Napsat komentar

busy