Ural - na rozhraní Evropy a Asií | od 30,900 Kč

Galerie
Ural - na rozhraní Evropy a Asií
Mapa
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do jara
Počet lidí 16
Délka 8
Popis zájezdu
Jekatěrinburg a oblast

Jekatěrinburg
  je čtvrté největší město Ruska a je sídlem Sverdlovské oblasti. Nedaleko za městem se nachází hranice mezi Evropou a Asií. Bylo založeno v roce 1723 Petrem I. jako hornické město a byl pojmenován po dvou Jekatěrinách, manželce Petra I. a Jekatěrině, svaté patronce horníků. Postupně se stalo velkým ruským průmyslovým centrem.
Dnešní město má přes 1 300 000 obyvatel. Je zde největší seřaďovací nádraží v Rusku, letiště Koltsovo, metro má jednu linku a dvě jsou ve výstavbě, funguje tu autobusová, tramvajová ( české tramvaje značky Tatra) a trolejbusová doprava. Je to moderní město známé pro svá populární divadla, najdeme zde více než třicet muzeí, několik univerzit, také je významným centrem těžkého průmyslu a nachází se tu mnoho vojenských výzkumných objektů. Centrum města je tvořeno modernějšími budovami z oceli, betonu a skla.
Českoslovenští legionáři spravovali ruský Jekatěrinburg v letech 1918 až 1919. Zřídili zde sídlo česko – slovenské vlády v Rusku.
Významné památky Jekatěrinburgu a oblasti:

Významné památky
Informace
Chrám na Krvi 
Chrám na Krvi nově zbudovaný pravoslavný chrám na místě zavraždění posledního ruského cara Mikuláše II. s celou svou rodinou bolševiky v červenci 1918. Chrám byl postaven v roce 2003 na místě bývalého Ipaťjeva domu. Tento chrám je postaven v tradičním byzantsko-ruském stylu a je bohatě vyzdoben zlatem. Má dvě kaple – horní je světlá a vzdušná, spodní je na místě autentického sklepa, kde došlo k masakru. Před chrámem stojí velký kříž obklopený sochami, které znázorňují truchlící carskou rodinu.
Památník V.I.Lenina  bronzový památník stojící na centrálním náměstí 1905.
Plotinka
Plotinka  historické místo  přehrada, kde oficiálně bylo město založeno, je jedním z nejkrásnějších míst v Jekatěrinburgu. Koná se zde mnoho lidových oslav a slavností.
Michajlovský hřbitov 
Michajlovský hřbitov  nachází se na okraji centra Jekatěrinburgu v poklidné čtvrti. Už půl století se na tomto hřbitově nepohřbívá. Stojí zde památník československým legionářům, kteří v okolí města padli v letech 1918 a 1919.
Uralské geologické
 muzeum
Uralské geologické muzeum muzeum v Jekatěrinburgu s bohatými expozicemi a sbírkami nerostů Sibiře včetně topazu velikosti koňské hlavy. Stojí nedaleko geologického institutu a vstupné je symbolické.
Berezovsk
Berezovsk  leží 13km severozápadně od Jekatěrinburgu. Nachází se zde první známý ložisko zlata v Rusku. První důl byl založen v roce 1747.
Nevjansk
Nevjansk  leží na řece Neiva 75km od Jekatěrinburgu. Stojí zde šikmá věž, která není známá svými rozměry, ale jedinečným náklonem, věž je na svém vrcholku odkloněna od osy o celých 1,85m. Další historické památky - Katedrála Spaso-Preobrazhensky, Muzeum nevjanské ikony.
Nižnij Tagil 
Nižnij Tagil  průmyslové město, které se nachází na východním svahu pohoří Ural. Město vzniklo z nařízení Petra I. z důvodu upevnění vojensko-technické moci Ruska v době švédské války. Je postaveno kolem vyhaslé sopky, tato hora se strážní věží na vrcholu je symbolem města. Nachází se zde mnoho ložisek nerostných surovin, místní závod Uralvagonzavod vyrábí tanky. Nejstarší ocelářský podnik s vysokými pecemi byl postaven na břehu městského potoka, ale nyní slouží již jen jako muzeum pod širým nebem. Je zde mnoho knihoven a několik muzeí, např. Muzeum historie, Muzeum výtvarných umění, Muzeum života a řemesel.
Věrchoturie 
Věrchoturie ( angl. Verkhoturye)  historické starobylé uralské městečko naplněné křesťanskými klenoty je duchovním centrem Uralu. Město bylo založeno roku 1597 ruskou expedicí a bylo hlavní pevností na cestě na Sibiř. Zvláště pozoruhodné jsou klášterní a církevní budovy z 18. století, postavené v období největšího rozkvětu Verkhoturye.
Po dobu pobytu zde můžete navštívit Verkhoturský Kreml a mužský klášter svatého Nikolaje založen roku 1604, kde v roce 1915 nebo 1916 pobýval Grigorij Jelfimovič Rasputin nebo ženský klášter Boží ochranitelky založený roku 1621.
Chrám Vzkříšní Krista 
Chrám Vzkříšní Krista (1905 – 1913) je třetí největší pravoslavný chrám v Rusku (moskevský Chrám Krista Spasitele a Pěterburský Isakijevský chrám).
Kungur
Kungur – město leží v evropské části Uralu mezi Permem a Jekatěrinburgem. Hledíte-li na krásné siluety kostelů a vil, zdá se Vám, že se čas zastavil právě v tomto ruském starodávném městě. Kungur je významným průmyslovým a kulturním centrem. Nedaleko města se nachází Kungurská ledová krasová jeskyně. Nabízí k prohlídce tři okruhy i laser show. Podzemní síně jsou barevně nasvíceny. Z celkové délky 5,7 km chodeb je 1,5 km zpřístupněno. Jeskyně je opředena mnoha legendami a našly se zde i jeskynní malby.
Ganina Jama 
Ganina Jama  Nově postavený komplex pravoslavných chrámů a klášter v lese, přesně na místě, kde byly pochovány ostatky ruské carské rodiny popravené bolševiky v roce 1918. Místo leží asi 8 km za Jekatěrinburgem.
Koptelovo
Koptelovo  stará vesnice, která byla založena v 17.století. Bába Kátina izba  dům postavený na břehu řeky pouze ze dřeva, bez jediného hřebíku.
Čeljabinsk
Čeljabinsk – město vzdálené cca 200 km od Jekatěrinburgu je důležitou železniční křižovatkou. V roce 2011 zde byl odhalen pomník československým legionářům, kteří zde zahynuli během ruské občanské války.
Nachází se zde Železniční muzeum 5minut chůze od vlakového nádraží, bylo založeno v roce 1973. Muzeum shromažďuje jedinečné předměty, bez kterých si není možné představit historii železniční dopravy v Rusku, včetně modelů parních lokomotiv.
Druh cesty
 • poznávací
  Jekatěrinburg - Nevyansk - Nižni Tagil - Verkhotury - Kungur
  Ural - na rozhraní Evropy a Asií
  Jekatěrinburg
  ID: SVX 02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Program
  Ural – na rozhraní Evropy a Asií
  “Po stopách českých legionářů“, poznavací letecký zájezd
  Země: Rusko. Délka programu: 8 dní / 7 nocí. 
  Nejlepší doba k návštěvě: od léta do jara
  (skupina min.16 osob)
  Program zájezdu
  den 1
  Odlet ve večerních hodinách z Prahy do Jekaterinburgu. Přílet, transfer z letiště do hotelu. Ubytování.
  Nocleh v hotelu.
  den 2
  Snídaně v hotelu.
  Celodenní prohlídka města – během prohlídky uvidíme historické náměstí, kde se nachází památník V.I.Lenina, navštívíme místa, která jsou spojena se jménem prvního ruského prezidenta Borise Jelcina, J.M.Sverdlova, vůdce RSFSR. Dále Chrám na krvi, jež byl vybudován na místě carovraždy a Michajlovský hřbitov. Oběd. Prohlídka Uralského geologického muzea kamene.
  Individuální Volno. Večeře.
  Nocleh v hotelu.
  den 3
  Snídaně v hotelu.
  Přejezd do Nevyansku. Prohlídka šikmé věže a muzea Nevyanské ikony. Oběd. Návštěva vesnice Byngi, 7 km od města Nevyansk. Prohlídka kostela sv. Mikuláše (ruská pravoslavná církev). Přejezd do Nižního Tagilu a exkurze do muzea obrněných vozidel.
  Večeře. Nocleh v hotelu.
  den 4
  Snídaně.
  Přejezd do městečka Verkhoturye, prohlídka města a oběd. Ubytování v hotelu Sobol. Večeře. Nocleh v hotelu.
  den 5
  Snídaně.
  Přejezd do města Kungur. Prohlídka města a návštěva pomníku vojáků a důstojníků Československého sboru. Exkurze do Kungurské ledové jeskyně. Návrat do Jekatěrinburgu.
  Večeře. Nocleh.
  den 6
  Snídaně.
  Prohlídka komplexu Ganina Jama a poté hraničního obelisku, který rozděluje Evropu a Asii. Exkurze do Muzea vojenské techniky v Pyšmě. Návrat do Jekatěrinburgu. Bez večeře! Nocleh.
  den 7
  Snídaně.
  Celodenní výlet do vesnice Koptelovo. Příjezd do Jekaterinburgu. Osobní volno. Večeře. Nocleh.
  den 8
  Snídaně. Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy.
   
  Hotel
  Informace
  Hotel Park INN 4*
  Nachází se poblíž centra Jekatěrinburgu nedaleko Budovy opery a baletu, 160 klimatizovaných pokojů
  Wi-Fi, telefon, minibar, 24hodinová pokojová služba
  Hotel Tagil 3*
  Nižní Tagil
  Hotel Sobol 3*
  Verkhoturye 28 pokojů
   
  Cena zájezdu zahrnuje: 
  • leteckou přepravu Praha – Jekatěrinburg – Praha vč. tax a letištních poplatků
  • strava podle programu
  • 7x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v hotelu 
  • česky mluvícího průvodce dle programu
  • dopravu autobuse dle programu
  • vstupné ­
  • registrační poplatek v hotelu
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/1999
  Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Poplatky za vydání turistického víza – 1900 Kč
  • Cestovní pojištění 
  Ural - na rozhraní Evropy a Asií
  Jekatěrinburg
  ID: SVX 02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Detaily
  Období: Od léta do jara
  Počet lidí: 16
  Délka: 8
  Náročnost: nenáročné
  Ural - na rozhraní Evropy a Asií
  Jekatěrinburg
  ID: SVX 02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy