Bajkal - ze západu na východ | od 79,100 Kč

Galerie
Bajkal - ze západu na východ
Mapa
Region Irkutsk
Náročnost nenáročné
Počet lidí Minimální počet osob: 4
Délka 10 dní / 9 nocí
Popis zájezdu

Bajkal

Termíny zájezdu: 21-30.07.2016 / 04-13.08.2016

Bajkal je nejstarší jezero na naší planetě. Pozor, bez legrace 25 milionů let! Zkuste si to číslo představit. Pro srovnání, průměrné jezero se dožívá 15 000 let. Místní s úctou nazývají Bajkal „dědeček“. Bajkal je také nejhlubší jezero na světě. Jeho hloubka je 1642 metrů.Bajkal je největší zásobárna pitné vody na světě. Průhlednost vody je až 40 metrů. Voda jezera Bajkal láme všechny rekordy co do obsahu kyslíku. Tvrdí se, že je v podstatě destilovaná. Dá se pít přímo z jezera.Rozloha jezera je 31,5 tisíc km 2– zhruba stejnou plochu souše zaujímá Nizozemí. V zimě je to největší kluziště na světě.Bajkal je poutní místo, obzvlášť jej milují buddhisté.
 
Ubytovani na Bajkalu
Hotel
Informace
Hotel Victoria 3* / Irkutsk
viktoria
Hotel se nachází v historické části Irkutsku. V blízkosti hotelu je řeka Angara. Na letiště trvá cesta veřejnou dopravou cca 18 minut. V hotelu je restaurace. V hotelu je 30 pokojů tří různých kategorií. «Standardní pokoj» má rozlohu cca 16-18 metrů čtverečních, okna do dvora, samostatnou koupelnu s hygienickými potřebami a fénem, čajový servis, minibar, digitální TV, Wi-Fi, klimatizaci.
Turistická chata Listvyanka / Listvyanka http://www.baikalchalet.com/ru/
Turistická chata se nachází v Listvyance v jednom z nejvyhledávanějších turistických centrech na B ajkalu, 70km od Irkustku. Chata leží mezi domy místních obyvatel. Z oken chaty je krásný výhled na jezero B ajkal. Přístav, autobusová zastávka, místní obchody a kavárna jsou vzdáleny jen 10 minut chůze od chaty. Chata nabízí 13 dvoulůžkových pokojů s výhledem na jezero, se samostatnou sprchou a toaletou. Všechny pokoje jsou obloženy dřevem. Chata má celoroční provoz. Snídaně je v ceně a můžete dostat i oběd a večeři za příplatek, tradiční ryby z B ajkalu vřele doporučujeme.
Turistická chata Bolšije Koty / Bolšije Koty
Bolšije Koty je malé město na břehu Bajkalu, 20km od Listvyanky, ze všech stran obklopené tajgou. V létě funguje pravidelná přeprava z Listvyanky a z Irkutsku lodí. Turistická chata B olšije Koty se nachází přímo v obci a je to mohutný srub ze sibiřských sosen. Srub byl postaven v roce 2005 a leží 150 metrů od břehu jezera Bajkal. V chatě je 8 dvoulůžkových pokojů. Sprcha a WC je společné pro dva pokoje. V jídelně srubu se podávají domácí jídla sibiřské kuchyně. Můžete využít saunu nebo si půjčit jízdní kola. Bezpečné prostředí a zdravé klima jsou vhodnými prostředky pro odpočinek od celoročního stresu hluku a provozu velkoměsta. Chata je otevřena celoročně.
Usedlost Nikitaś Bencharov / ostrov Oľchon, vesnice Chužir http://www.olkhon.info/ru/razmeshchenie/ob-usadbe.html
Usedlost se nachází pět minut chůze od mysu B urchan a písečné pláže, kde je krásná čistá voda, zdravý vzduch a slunce. Ubytování v tradičních ruských dřevěných domcích. Pokoje jsou obvykle dvoulůžkové. Domky jsou dvoulůžkové i větší, vhodné k ubytování skupin. Vytápění je elektrické nebo klasické topení dřevem. Všechny domy mají koupelny a WC. Některé domy mají koupelny v mírné vzdálenosti. Můžete také navštívit místní sousedy, všichni mají turisty rádi a jsou velmi pohostinní. V ceně pokoje jsou dvě standardní jídla.
Sagan Morin 3* / Ulan-Ude http://www.sagaan-morin.ru/hotel
Moderní 16ti patrový hotel s krásným výhledem na město, hotelovou restaurací, bezplatnou Wi-Fi, bazénem.
94 pokojů různých kategorií, na každém patře prostorná odpočinková místnost s posezením. Na pokoji je satelitní a kabelová TV, velká oddělená koupelna s vanou a hygienickými potřebami a fénem, čajový servis, minibar, trezor, Wi-Fi. Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké. Hotel nabízí také pokoje pro hendikepované hosty. .

Unikátní místa Bajkalu

Druh cesty
 • poznávací
  IRKUTSK – LISTVYANKA – OSTROV OĽCHON – USŤ-BARGUZIN – ULAN-UDE – IRKUTSK
  Bajkal - ze západu na východ
  Irkutsk
  County: Russia
  ID: IKT 06
  Program
  Bajkal – ze západu na východ
  Země: Rusko Délka programu: 10 dní / 9 nocí
  Program zájezdu
  den 1
  Odlet z Prahy přes Moskvu do Irkutska.
  den 2
  Přílet do Irkutsku. Setkání na letišti. Ubytování v hotelu. Pěší prohlídka městem – návštěva chrámu Bohozjevení, modlitebnu Spasské církve a Polský kostel, hlavní třídu na nábřeží řeky Angary. Individuální volno. Nocleh v hotelu.
  den 3
  Snídaně. Odjezd do vesnice Listvyanka. Během cesty exkurze do etnografického muzea ve skanzenu Talci. Prohlídka vesnice a Bajkalského muzea. Ubytování v minihotelu. Nocleh.
  den 4
  Snídaně. Plavba lodí na ostrov Oľchon (4 hodiny). Ubytování v turistické chatě ve vesnici Khuzir. Procházka po okolí. Nocleh v turistické chatě.
  den 5
  Snídaně. Celodenní výlet do severní části ostrova Oľchon. Návrat je plánován až k večeru. Nocleh v turistické chatě.
  den 6
  Snídaně. Návštěva regionálního muzea, továrny na zpracování ryb a posvátného mysu Burchan. Po obědě plavba parníkem napříč Bajkalem v jeho nejširším a nejhlubším místě. K večeru příjezd do rybářského městečka Usť-Barguzin. Večeře. Nocleh v turistické chatě.
  den 7
  Snídaně. Celodenní výlet do Barguzinského údolí. Návrat do městečka Usť-Barguzin. Nocleh v turistické chatě.
  den 8
  Snídaně. Odjezd do města Ulan-Ude. Prohlídka města. Individuální volno. Nocleh v hotelu.
  den 9
  Snídaně. Výlet do Ivolginského Datsanu. Po cestě návštěva starých vesnic pravoslavných ruských věřících, seznámení s jejich kulturou tradicemi a folklórem. Oběd. Návrat zpět do Ulan-Ude. Transfer na vlakové nádraží. Odjezd vlakem do Irkutsku. Vlak nr. 361, 22:25 – 07:15
   
  *Tento zájezd lze prodloužit a pokračovat zájezdem do Mongolska.
  den 10
  Příjezd vlaku v ranních hodinách do Irkutsku. Transfer z vlakového nádraží na letiště. Odlet z Irkutsku přes Moskvu do Prahy.
  Cena za osobu za zájezd při ubytovaní v ½ dvou-, troj- lůž. pokoji:
  4 osoby 5-6 osob Příplatek za jednolůžkový pokoj Noc navíc v Irkutsku 1/2 dvoulůž. pokoji
  85 600 Kč 79 100 Kč 6 200 Kč 1 400Kč
  Cena zájezdu zahrnuje:
  • Leteckou přepravu Praha – Irkutsk – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
  • 1x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v hotelu v Irkutsk
  • 1x nocleh včetně snídaně v minihotelu Listyanka
  • 2x nocleh včetně snídaně na ostrově Oľchon v turistické chatě
  • 2x nocleh včetně snídaně v Usť-Barguzin v turistické chatě
  • 1x nocleh včetně snídaně v Ulan-Ude v hotelu
  • Vstupy do muzeí
  • Lodní přeprava z Listyanka – Oľchon
  • Lodní přeprava Oľchon – Usť-Barguzin
  • Vlaková přeprava Ulan-Ude – Irkutsk
  • Vstup do Národního parku
  • Anglicky nebo rusky mluvícího průvodce dle programu
  • dopravu autem nebo minibusem dle programu
  • registrační poplatek v hotelu
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/1999
  Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Poplatky za vydání turistického víza – 1900 Kč
  • Cestovní pojištění
  • Spropitné
  • Stravování (kromě snídaní nebo uvedeno jinak)
  Bajkal - ze západu na východ
  Irkutsk
  County: Russia
  ID: IKT 06
  Detaily
  Počet lidí: Minimální počet osob: 4
  Délka: 10 dní / 9 nocí
  Náročnost: nenáročné
  Bajkal - ze západu na východ
  Irkutsk
  County: Russia
  ID: IKT 06
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy