Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad | od 35,400 Kč

Galerie
Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
Mapa
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí Minimální počet osob: 2
Délka 8 dní / 7 nocí
Děti od 16 let
Popis zájezdu

Moskva

Moskva – je hlavním městem Ruské federace s téměř 12 miliony obyvateli a je největším městem v celé Evropě. Je politickým, hospodářským a kulturním střediskem a podle slov samotných Rusů, je Moskva stát ve státě. Je místem, kde se starodávné tradice ruského národa setkávají s návštěvníky z celého světa. Sídlí zde většina federálních úřadů, významné společnosti a je také sídlem hlavy státu a patriarchy ruské pravoslavné církve. První dochovaná písemná zmínka je ze začátku 12. století, kdy místo mělo obranný charakter. Město má devět hlavních nádraží, čtyři mezinárodní letiště a dva říční přístavy, což z něj činí významný dopravní uzel. Moskva je jedním ze vzácných příkladů dobře dochovaného prostředí starodávného města trvale zachovávající svou krásu v čase. V souvislosti s historickým vývojem je Moskva rozčleněna v kruzích. V centru tohoto kruhového systému se nachází Kreml, sídlo ruských panovníků.

Petrohrad 

Petrohrad – město carů nebo také Benátky severu je druhé největší město Ruska ležící v jeho severozápadní části při ústí řeky Něvy do Finského zálivu. Byl založen carem Petrem Velikým v roce 1730 jako pevnost pro ochranu země. Postupně si vybudoval status moderního města a je svědkem mnoha významných historických událostí. Petrohrad je téměř bezkonkurenční pokladnicí umění a kultury. Se svými 142 muzei a stálými expozicemi, asi 70 divadly a s několika koncertními sály je největším kulturním centrem Ruska. V každém ročním období je město nenapodobitelně krásné. Začátkem léta, od poloviny června do začátku července, je možné obdivovat zázrak přírody tzv. bílé noci, kdy se noc mění v soumrak a městu tak dodává zvláštní atmosféru.

 

Hotel Informace
Azimut hotel 3*Azimut Azimut hotel St.Peterburg - nacházející se nedaleko historického centra města na břehu řeky Fontánky.1037 pokojů, 4 restaurace, pizzerie, 2 bary, noční klub, Sky bar na  18. poschodí, 12 konferenčních sálů, lázně a fit centrum.Vybavení standartních pokojů: satelitní televizor, telefon, bezplatná Wi-Fi, oddělená koupelna s vanou.
Maxima Zarya hotel 3* maxima zarya hotel 
Maxima Zarya hotel 3* - ubytování ve dvoulůžkových pokojích včetně snídaně (cc 1km od stanice metra Vladykino), nedaleko Botanické zahrady - 192 komfortních pokojů různých kategorií, restaurace, 24 h pokojová služba, zdarma připojení k Wi-Fi, minibar v každém pokoji, trezor.

 

Fakultativní prohlídky s česky mluvícím průvodcem/ osoba: 4-5 osob  6 osob
Sergijev Posad 3 060 Kč 1 650 Kč

Významné památky Petrohradu

Významné památky Moskvy a okolí

Druh cesty
 • poznávací
  Moskva - Petrohrad
  Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
  Moskva - Petrohrad
  Russian Federation
  ID: M-SP07
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Program
  Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
  Poznávací letecký zájezd
  Země: Rusko. Nejlepší čas pro cestování: celý rok Délka programu: 8 dní / 7 nocí
  Program zájezdu
  den 1
  Odlet z Prahy do Petrohradu. Přílet v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.
  den 2
  Snídaně v hotelu. Setkání s průvodcem. Okružní jízda komfortním minibusem po Petrohradu. Návštěva Petropavlovké pevnosti, katedrály Petra a Pavla, kostela spasitele na krvi. Návštěva Ermitáže (Zimní palác), Palácového náměstí.
  Nocleh v hotelu.
  den 3
   
  Snídaně v hotelu. Dopolední prohlídka Carského Sela (Puškin) – Kateřinský palác, Jantarová komnata. Odpolední návštěva městečka Pavlovsk. Nocleh v hotelu.
  den 4
  Snídaně v hotelu. Návštěva Petěrgofu (palác a park). Návrat křídlovou lodí. Transfer na vlakové nádraží. Noční vlak do Moskvy. Nocleh ve vlaku.
  den 5
  Příjezd do Moskvy. Setkání s průvodcem. Okružní jízda Moskvou. Transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Nocleh v hotelu.
  den 6
  Snídaně v hotelu. Pěší prohlídka – historické centrum Moskvy – Kreml s jeho kláštery a paláci, Rudé náměstí, Vítězný oblouk, Nový a Starý Arbat, Nábřeží svaté Sofie, atd. Pěší prohlídka – Kreml a jeho katedrály. Návštěva Zbrojnice. Nocleh v hotelu.
  den 7
  Snídaně v hotelu. Návštěva Novoděvičího kláštera. Návštěva hlavní budovy Treťjakovské galerie v Lavrušenském pereulku. Nocleh v hotelu.
  den 8
  Snídaně v hotelu. Odhlášení z hotelu. Individuální volno. Možnost dokoupení jednotlivých fakultativních výletů, napřiklad do Sergevu Posadu. Večer transfer na letiště. Odlet do Prahy.
  Cena za osobu za zájezd při ubytování v ½ dvoulůž. pokoji , hotel 3*:
  Termíny zájezdu 4 osoby 6 osob Příplatek za jednolůžkový pokoj
  02.07 – 09.07 39 800 35 400 Kč 7 900 Kč
  Cena zájezdu zahrnuje:
  • Leteckou přepravu Praha – Moskva / Petrohrad – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
  • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Moskvě v hotelu 3*
  • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v Petrohradu v hotelu 3*
  • Česky mluvící průvodce dle programu
  • Noční vlakovou přepravu (2 třida) Petrohrad – Moskva vč.poplatků
  • Dopravu minibusem nebo autobusem dle programu
  • Vstupné do Petropavlovské pevnosti, vstupné do Ermitáže, Puškin a Pavlovsk (paláce a parky); Petěrgof (palác a park), vstupné na prostranství Kremlu s prohlídkou chrámů na Chrámovém náměstí a Státní zbrojnice a pokladnice, vstupné do Treťjakovské galerie
  • Registrační poplatek v hotelu
  • zákonné pojištění CK dle zákona č.159/1999.
  Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Poplatky za vydání turistického víza 1900,- Kč;
  • Cestovní pojištění (Allianz) 284,- Kč/osoba/zájezd, včetně storna (do 40 000);
  • Spropitné nosiči;
  • Stravování (kromě snídaní);
  • Fakultativní výlety;
  • Povolení pro fotografování a pořizování videa.
  Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
  Moskva - Petrohrad
  Russian Federation
  ID: M-SP07
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Detaily
  Období: Od léta do podzimu
  Počet lidí: Minimální počet osob: 2
  Délka: 8 dní / 7 nocí
  Děti: od 16 let
  Náročnost: nenáročné
  Poznávací zájezd Moskva - Petrohrad
  Moskva - Petrohrad
  Russian Federation
  ID: M-SP07
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy