Nezapomenutelná Gruzie | od Call for price

Galerie
Nezapomenutelná Gruzie
Mapa
Region Gruzie
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí 4 až 20
Délka 7 dní / 7 nocí
Popis zájezdu
Pozoruhodnosti Kavkazu - příroda, životní styl, dávná historie.
Překrásnou architekturu Kavkazu představují ve množství starobylé kostely a pevnosti.
Kavkaz je rovněž země známá svou neobvyklou kuchyní a výjimečnou pohostinností, a odpradávna známa jako rodiště vína. Země má bohatou vinařskou tradici.
Hlavním městem Gruzie je již od pátého století Tbilisi. Město bylo vystavěno v oblasti teplých minerálních pramenů, od nichž je také jeho jméno odvozeno. Tbilisi bylo založeno gruzínskýmkrálemVachtangem I. Gorgasali v 5 století, oblast však vyla osídlena již dříve. Na konci18 stoletíbylo město neustále ohrožováno perskými výboji a od roku 1801se pak natrvalo stalo součástíRuského impéria. I v současnosti je město křižovatkou kultur a náboženství, je tu silně zastoupena arménská menšina a kromě gruzínských a arménských kostelů se tu nachází i funkční mešita a synagogy, to vše vzdálené od sebe jen několik minut chůze. Nedaleko historického centra se nachází sirné lázně ze 17 století. Lázně byly postaveny na termálních kamenech a v okolí je opravdu cítit síra.
Druh cesty
 • poznávací
  Tbilisi- - Ananuri - Gudauri - Kazbegi -Gudauri - Gori - Uplisciche - Boržomi - Bakuriani- Boržomi - Vardzia - Chertvisi - Rabat - Boržomi - Bakuriani - Mccheta - Tbilisi - Telavi - Cinandali - Nekresi - Kindzmarauli - Tbilisi
  Nezapomenutelná Gruzie
  Tbilisi
  ID: GR001
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Program
  Nezapomenutelná Gruzie
  Poznávací zájezd
  Země: Gruzie. Délka programu: 9 dní / 8 nocí. Nejlepší doba k návštěvě: celý rok
  Program zájezdu
  den 1
   
  Tbilisi-Mccheta
  Přílet z Prahy (03:40 ráno) do hlavního města Gruzie Tbilisi.
  Transfer do hotelu, odpočinek. Snídaně.
  Po snídaně orientační schůzka, seznámení se s průvodcem. Výlet do Mcchety – kultovního místa všech gruzínců, starobylého hlavního města Gruzie s jeho slavným klášterem Džvari – skutečným symbolem vzniku křesťanství na gruzínské půdě. Je třeba poznamenat, že historické památky Mcchety jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Návrat do Tbilisi. Prohlídka města. Během prohlídky navštívíte kostel Metechi na návrší, ze kterého se otvírá výhled na řeku Kura, Narikala - pevnostní komplex z různých dějinných období, nacházející se ve Starém Tbilisi, katedrální chrám Sioni z 18 století, Starou synagogu, kostel Ančischati (6 století) – nejstarší kostel v Tbilisi, Národní muzeum Gruzie**, Trojický chrám (vybudovaný v letech 1995-2004) – největší pravoslavný kostel ve světě, ulice a historické budovy starého Tbilisi, prospekt Rustaveli.
  Večeře v restauraci, kde ochutnáte tradiční gruzínská vína a delikatesy – není zahrnuta v ceně zájezdu.
  Přenocování v hotelu v Tbilisi.
  den 2
  Tbilisi – prohlídka města (B / L / D). Během prohlídky navštívíte kostel Metechi na návrší, ze kterého se otvírá výhled na řeku Kura, Narikala - pevnostní komplex z různých dějinných období, nacházející se ve Starém Tbilisi, katedrální chrám Sioni z 18 století, Starou synagogu, kostel Ančischati (6 století) – nejstarší kostel v Tbilisi, Národní muzeum Gruzie, Trojický chrám (vybudovaný v letech 1995-2004) – největší pravoslavný kostel ve světě, ulice a historické budovy starého Tbilisi, prospekt Rustaveli. Večer večeře v restauraci, kde ochutnáte tradiční gruzínská vína a delikatesy. Přenocování v hotelu v Tbilisi.
  den 3
  Tbilisi – Ananuri – Gudauri – Kazbegi (B/L/D).
  Během putování po slavné původní gruzínské vojenské cestě navštívíte Ananuri – systém opevnění ze 17 století, který je zapsán do seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Zahrnuje zdi s věžemi, vstupní bránu, kostel Panny Marie, kostel Gvtaeba, věže s pyramidovou střechou svanetského typu, jednolodní kostel Mkurnali a věž Šeupovari. Kostel Nejsvětější Trojice v Gergeti (14 století), který se nachází na úpatí hory Kazbek v nadmořské výšce 2170 m. Kaňon na gruzínsko-ruské hranici.
  Lyžařské středisko Gudauri. Přenocování v hotelu v Gudauri.
  den 4
  Gudauri – Gori – Uplisciche – Boržomi – Bakuriani (B/L/D).
  Muzeum Stalinův dům v GoriUplisciche – jeskynní město (založeno kolem roku 1000 před naším letopočtem). Jedinečnost památky spočívá v tom, že se zde zachovaly zbytky architektonických a sakrálních staveb budovaných v průběhu několika tisíciletí. Boržomi - lázeňské město, nacházející se v jihovýchodní části Gruzie, v kaňonu řeky Kura, v nadmořské výšce 810 - 850 m. Boržomi je známé díky své léčivé minerální vodě. Závěr denní exkurze je věnován Bakuriani. V sovětských dobách bylo Bakuriani tradičním dějištěm soutěží v zimních sportech: slalom, bobová dráha, biatlon a skoky na lyžích. Bakuriani bylo oblíbeným letoviskem ruských carských rodin a dosud se zde zachoval carský palác.
  Přenocování v hotelu v Bakuriani.
  den 5
  Boržomi – Vardzia – Chertvisi – Rabat – Boržomi (B/L/D).
  Zřícenina unikátního jeskynního kláštera Vardzia (12 - 13 století), pocházejícího z éry Zlatého věku. Město údajně postavila královna Tamara. Pevnost Chertvisi (10 století) – starobylá gruzínská pevnost a jedna z nejvýznamnějších památek středověké Gruzie. Achalciche s pevností Rabat (založena v 10 století). Restaurační práce byly zahájeny na podzim roku 2011 a skončily v srpnu 2012. Při otvírání obnoveného komplexu byl čestným hostem Charles Aznavour, jehož otec se v Achalciche narodil a jsou zde pohřbeni jeho prarodiče. Procházka nočním lázeňským městem Boržomi.
  Přenocování v hotelu v Bakuriani.
  den 6
  Bakuriani – Mccheta – Tbilisi – nakupování (B/L/D). Mccheta - nejstarší sídlo na území Gruzie a první gruzínské hlavní město. Nachází se pod ochranou UNESCO. Třemi hlavními objekty Mcchety jsou: chrám Sveticchoveli, chrám Samtavro a pevnost Bebrisciche. Džvari (v překladu „kříž“) – gruzínský klášter s chrámem ze 7 století. Nachází se na vrcholu hory na soutoku řek Kura a Aragvi poblíž města Mccheta v místě, kde podle historických pramenů vztyčila kříž svatá Nina. Džvari je jedním z mistrovských architektonických děl z hlediska dokonalosti architektonických forem a je prvním památníkem světového kulturního dědictví v Gruzii. Po příjezdu zpět do Tbilisi můžete strávit druhou část dne nakupováním suvenýrů nebo návštěvou míst, která jste si možná nestihli prohlédnout v prvních dnech zájezdu. Závěrečný večer: tradiční gruzínské víno a kuchyně doprovázené souborem gruzínské lidové hudby v nejlepší restauraci v Tbilisi.
  Návštěva Nekresi – klášterního komplexu ze 4–6 století.
  Kindzmarauli – setkání s vinařem v Kindzmarauli Marani, návštěva vinných sklípků, degustace vín. 
  Ve večerních hodinách Vás zveme k návštěvě tbiliských sirných koupelí. 
  Přenocování v hotelu v Tbilisi. 
  den 7
  Tbilisi - Telavi - Cinandali - Nekresi - Kindzmarauli - Tbilisi - sirovodíkové lázně (B/L/D) Telavi – prohlídka města. Muzeum – dům Čavčavadze v Cinandali. Degustace gruzínských vín v legendární enotéce. Návštěva Nekresi – klášterního komplexu ze 4–6 století. Kindzmarauli – setkání s vinařem v Kindzmarauli Marani, návštěva vinných sklípků, degustace vín. Ve večerních hodinách Vás zveme k návštěvě tbiliských sirných koupelí.
  Přenocování v hotelu v Tbilisi.
  den 8
  Transfer na letiště Tbilisi. Odlet do Prahy (04:30 ráno).
  Nezapomenutelná Gruzie
  Tbilisi
  ID: GR001
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Detaily
  Období: Od léta do podzimu
  Počet lidí: 4 až 20
  Délka: 7 dní / 7 nocí
  Náročnost: nenáročné
  Nezapomenutelná Gruzie
  Tbilisi
  ID: GR001
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy