Iturup, Kurilské ostrovy | od 108,900 Kč

Galerie
Iturup, Kurilské ostrovy
Mapa
Region Iturup, Kurilské ostrovy
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Délka 250
Počet lidí 10
Délka 21
Děti od 18 let
Popis zájezdu

Iturup je největším ostrovem kurilského souostroví, má vysoké, strmé břehy složené z vulkanických masivů a pohoří, které omývá Ochotské moře a Tichý oceán. Ostrov má 20 sopek, některé z nich jsou aktivní: Baranského (1134 m), Ivan Hrozný (1159 m), Stokap (1634 m), Atsonupuri (1205 m), Berutarube (1223 m), Čirip (1589 m), Bogdan Chmelnický (1585 m). Ostrov měří 203 km na délku a jeho šířka je od 5ti do 46ti kilometrů, plocha činí 3200 km čtverečních.

Bílé pemzové skály jsou pohádkově krásným místem ostrova Iturup. Je zvláštní držet v ruce kousek pemzy: lehoučký, ale veliký. Nachází se v blízkosti Černých skal, které jsou obdélníkové. Na Medvědím poloostrově se je také nejvyšší vodopád Ruska, 140 metrů vysoký Ilja Muromec. Na Iturupu můžete vidět malebnou zátoku Lví tlama, fumaroly vulkánu Berutarube a jezero v kaldeře Urbič.

Nejstarší archeologické nálezy a původní osady na Iturupu jsou z doby ranného neolitu, mezi nimi osada Jankito, nalezená významným ruským vědcem Jurijem Knorozovem (který mimo jiné dešifroval máyské písmo).

Kdysi žili na ostrově lidé Ainu – tajemný národ Dálného východu. Toponymie regionu Kurilských ostrovů má původ v národě Ainu. Název ostrova pochází z ainského názvu エトゥオロプ (Etuworop, japonsky Etorofu-to), což znamená "místo mnoha mysů". Součást kultu lidu Ainu byly rituální medvědí průvody, nazývané jomante ("odeslání ducha"). Medvěda vzývali, ukazovali mu svou oddanost, žádali o odpuštění a ochranu.

Na ostrově Iturup je bohatá flora a rozličné živočišné druhy. Ostrov je nazýván úžasným medvědím ostrovem, kde docházelo k zajímavým událostem.

26. listopadu 1941 japonská císařská flotila šesti letadlových lodí "Akagi", "Kaga", "Sorju", "Chirju", "Shekaku", "Dzujkaku", na kterých se nacházelo 441 letadel opustila záliv Hitokappu ostrova Iturup a vydala na cestu po Tichém oceánu dlouhou 3500 mil, aby se v Pearl Harboru zúčastnila útoku na USA.

17. ledna 1960 v zálivu Kosatka ostrova Iturup ztroskotala nákladní loď Т-36, když vítr dosahoval rychlosti 60 m/s. Unášena proudem Kuroshio, plula loď bez rádiového spojení Tichým oceánem. Posádka 4 osob (velitel ml. seržant Aschat Ziganšin) zůstala s nedostatečnými zásobavi potravin a vody po dobu nejméně 49 dní. Až 7. března americká letadlová loď "USS Kearsarge CVS-33" našla člun 1000 mil severo-západně od ostrova Midway. Chlapci ukázali hrdinství, přežili v zimě Pacifiku, a cestovali přes půl světa. Vrátili se na ostrov Iturup přes Atlantik taženi parníkem "Queen Mary."

01. července 1968 byl přinucen k přistání na letišti "Burevestnik" americký letoun Douglas DC-8 společnosti Seaboard World Airlines, let 253A. Letounu velel pan kapitán Joseph D. Tosolini. Na palubě letounu bylo 214 amerických vojáků, letěli do Vietnamu. (Dráha bývalého japonského letiště Burevestnik je jen 1200 metrů.) Nakonec vše dobře dopadlo, díky diplomatickému vyjednávání byl letoun propuštěn bez ztráty na životech J

Druh cesty
  • trekking
  • pěší turistika
  • stanový tábor
  • vodní
  • rybaření
  • horská turistika
PRAGUE - MOSCOW - YUZNO-SAKHALINSK - ITURUP ISLAND - YUZNO-SAKHALINSK - MOSCOW - PRAGUE
Iturup, Kurilské ostrovy
Iturup, Kurilské ostrovy
County: Sakhalin Oblast
ID: KU18 [Clone]
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Program
Viola travel s.r.o. organizuje cestu pro skupiny filmařů na ostrov Iturup v období od června do sprna 2015.
Iturup, Kurilské ostrovy
Směrování - letecky z Prahy přes Moskvu do Južno-Sachalinsku a lodí na ostrov Iturup. Praha - Мoskva - Južno-Sachalinsk - ostrov Iturup - Južno-Sachalinsk - Мoskva - Praha
Program zájezdu
den 1 až 3
Praha - Južno-Sachalinsk.
Let nad celým Ruskem až k Pacifiku. Metropole Sachalinu Južno-Sachalinsk: oblastní muzeum přírody a historie. Park Gagarina, tržnice. Vyřízení vstupních formalit. Južno-Sachalinsk - Korsakov. Autobusem do přístavu Korsakov. Plavba lodí «Igor Farchutdinov» 500 km Ochotským mořem na Kurilský ostrov Iturup.
den 4
Den příjezdu na ostrov Iturup. Setkání a seznámení s průvodcem, ubytování, projednání programu pobytu.
*V roce 1643 holandský cestovatel Martin Gerritsen De Vries vedl výpravu lodí "Castricum" a "Breskens". Objevil a zmapoval ostrovy Iturup, Urup a Kunashir. Od poloviny 17. století, začala dlouhá éra rozvoje Kurilských ostrovů. *Iturup je nejznámější ostrov z Kurislkých. Měří 203 km na délku a jeho šířka je od 5ti do 46ti kilometrů, plocha činí 3200 km čtverečních.

*Ostrov má 20 sopek, některé z nich jsou aktivní.
den 5
Jezero Sopočnoje, zátoka Sentjabrskaja Kurilsk - osada Rejdovo - Černé skály - přejezd do Bílých skal, prohlídka zvláštních pemzových hor - přejezd do zátoky Parusnaja , výlet k vodopádu (je možné zajít za proud padající vody) - přejezd do zátoky Тоrnaja (v zátoce stojí čtyři skály, které se nazývají Čtyři bratři). Моžnost rybaření. Systém paprskovitých průchodů do sousedních zátok, prohlídka malebných skal. Následující den přechod do zátoky Sentjabrskaja. Návrat do zátoky Parusnaja, návrat do Kurilsku.
den 6
Vulkán Bogdan Chmelnický.
Autem do Jankity, dále pěšky: řeka Južnyj Čirip - рotok Severní Čirip - Limonitový vodopád - jezero Tichoe - výstup na vulkán Bogdan Chmelnický - sestup k řece Južnyj Čirip - návrat do Kurilsku. *Nejstarší archeologické nálezy a původní osady na Iturupu jsou z doby ranného neolitu, mezi nimi osada Jankito, nalezená významným ruským vědcem Jurijem Knorozovem (který mimo jiné dešifroval máyské písmo).
den 7 až 11
Šíje Vetrovoe, oceánská strana, vulkán Baranského.
Autem z Kurilska do osady Rejdovo - šíje Vetrovoe. Dále pěšky na oceánskou stranu, mys Konakova - potok Chvojnyj - mys Isoja - potok Kislyj, výstup na vulkán Baranského a poté sestup. *z hloubky země tryskají léčebné prameny, horká řeka vytéká z jezera Kipjaševa. POZOR! V oblasti fumarolových polí hrozí nebezpečí pádu do horkého bahna, v oblasti minerálních pramenů hrozí nebezpečí opaření. Koupání je povoleno v pramenech, kde je teplota přesně známa a nebezpečí tak nehrozí. Návrat do Kurilsku autem.
den 12 až 17
Vulkán Ivan Hrozný.
Přejezd z Kurilska do GeoTEC, dále pěšky - řeka Sernaja - potok Kudrjavyj (nebo potok Hagornyj) - jezero Kapalnoje - vulkánТеbenkova - vulkán Mačecha - míjíme vulkán Drakon - podél potoka Lopastnoje - vulkán Ivan Hrozný - vulkán Ermak - jezero Čistoje - potok Trusčobnyj - obec Gorjačie Ključi - návrat autem do Kurilsku.
den 18 až 21
Zátoka Odesskaja, Lesozavodskoje.
Dvě skupiny - první skupina pluje tam po moři, zpět v terénním voze. Druhá skupina jede tam v terénním voze a zpět pluje po moři. První skupina - lodí po moři z Kurilska (Kitovogo) - záliv Kujbyševskij - mys Převalského - Zlatá zátoka - Podzimní zátoka - Oděsský záliv - záliv Dobroje Načalo - osada Lesozavodskoje. Druhá skupina v terénním voze: výjezd z Kurilska - řeka Kujbyševka - záliv Kosatka - zrcadlová pláž - skála Čertovka - obce Burevestnik, Gornyj - po oceánské straně řeka Gračevka - serpentýny - blata - osada Jodnaja - přejezd na ochotskou stranu - jezero Dobroje - osada Lesozavodskoje. Setkání skupin. Výstup na vulkán Atsonupuri. Procházka mořem do zálivu Lví tlama. Návrat do Kurilsku podle skupinového rozvrhu. *záliv Hitokappu sledujeme přes pole plné staré vojenské techniky. Zakopané v zemi jsou tanky IS-2, bojové letouny MiG a mnohé další. *26. listopadu 1941 japonská císařská flotila šesti letadlových lodí "Akagi", "Kaga", "Sorju", "Chirju", "Shekaku", "Dzujkaku", na kterých se nacházelo 441 letadel opustila záliv Hitokappu ostrova Iturup a vydala na cestu po Tichém oceánu dlouhou 3500 mil, aby se v Pearl Harboru zúčastnila útoku na USA. *Po Zrcadlové pláži zálivu po odlivu jezdí auta rychlostí 100-120 km/h. Kurilčané nazývají tento stlačený písek «kurilským asfaltem». *Vulkán Аtsonupuri je jedním z nejkrásnějších aktivních vulkánů, říkají mu «Fujiyama ostrova Iturup». Měří 1205 metrů. Na východ od vulkánu se nacházejí krásná jezera Lesozavodskoje a Dobroje. Na jih leží jezero Krasnoje. *Záliv Lví tlama připomíná kruh, má oválný tvar 7 krát 9 km. Skalisté břehy zálivu jsou zřejmě pozůstatky dávné široké kaldery. Hloubka zálivu je 504 metrů. V ústí zálivu se tyčí krásná a jedinečná skála Kámen-Lev.
Mezi těmito cestami je možné si prohlédnout továrny, nafilmovat proces zpracování ryb, vyjet na moře s rybáři. Мístní krátké výlety: vodopády, záliv Koncervnaja, Pesčanyj, rybolov na řece, rybolov na udici, rybolov mořského halibuta.
Ubytování - v obci Rybaki, ve stanovém táboře.
Iturup, Kurilské ostrovy
Iturup, Kurilské ostrovy
County: Sakhalin Oblast
ID: KU18 [Clone]
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Detaily
Období: Od léta do podzimu
Délka: 250
Počet lidí: 10
Délka: 21
Děti: od 18 let
Náročnost: nenáročné
Iturup, Kurilské ostrovy
Iturup, Kurilské ostrovy
County: Sakhalin Oblast
ID: KU18 [Clone]
Manager
VIOLA travel
+420 224 210 270
travel@violatravel.cz
Gallery
Komentáře

Komentare (0)


Napsat komentar

busy