Bajkal – Letní tajemství | od 50,400 Kč

Galerie
Bajkal – Letní tajemství
Mapa
Region Bajkal
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí Minimální počet osob ve skupině: 4
Délka 8 dní / 7 nocí
Popis zájezdu

 

Bajkal

Termíny zájezdu: 09-17.07.2017 / 13-21.08.2017

Na světě nikde nenajdete jezero, které by se proslavilo tak, jako Bajkal. Bajkal je neopakovatelný a pohádkový, všechna ostatní ruská jezera ve srovnání s ním vypadají malá a mělká. Obrovská rozloha a hloubka tohoto jezera, úžasná čistota a průzračnost jeho smaragdově zelenkavých vod a surová krása jeho břehů zanechávají nesmazatelný dojem. Žádné hlubší jezero na naší planetě neexistuje: 1637 metrů naměřil v roce 1974 sonar východně od ostrova Olchon. Dno Bajkalského příkopu se nachází 1200 metrů pod úrovní oceánu – jde o nejnižší místo na suché části zeměkoule. Délka gigantické vodní nádrže je šest set čtyřicet kilometrů (o trochu méně, než vzdálenost Moskva – Petrohrad) a šířka střední části dosahuje osmdesáti kilometrů! Co do rozlohy (31 500 km2) zaujímá Bajkal osmé místo mezi jezery a jeho plocha přibližně odpovídá rozloze takové země, jako je Belgie.
 
Ubytovani na Bajkalu
Hotel
Informace
Hotel Victoria 3* / Irkutsk
viktoria
Hotel se nachází v historické části Irkutsku. V blízkosti hotelu je řeka Angara. Na letiště trvá cesta veřejnou dopravou cca 18 minut. V hotelu je restaurace. V hotelu je 30 pokojů tří různých kategorií. «Standardní pokoj» má rozlohu cca 16-18 metrů čtverečních, okna do dvora, samostatnou koupelnu s hygienickými potřebami a fénem, čajový servis, minibar, digitální TV, Wi-Fi, klimatizaci.
Turistická chata Listvyanka / Listvyanka http://www.baikalchalet.com/ru/
Turistická chata se nachází v Listvyance v jednom z nejvyhledávanějších turistických centrech na B ajkalu, 70km od Irkustku. Chata leží mezi domy místních obyvatel. Z oken chaty je krásný výhled na jezero B ajkal. Přístav, autobusová zastávka, místní obchody a kavárna jsou vzdáleny jen 10 minut chůze od chaty. Chata nabízí 13 dvoulůžkových pokojů s výhledem na jezero, se samostatnou sprchou a toaletou. Všechny pokoje jsou obloženy dřevem. Chata má celoroční provoz. Snídaně je v ceně a můžete dostat i oběd a večeři za příplatek, tradiční ryby z B ajkalu vřele doporučujeme.
Turistická chata Bolšije Koty / Bolšije Koty
Bolšije Koty je malé město na břehu Bajkalu, 20km od Listvyanky, ze všech stran obklopené tajgou. V létě funguje pravidelná přeprava z Listvyanky a z Irkutsku lodí. Turistická chata B olšije Koty se nachází přímo v obci a je to mohutný srub ze sibiřských sosen. Srub byl postaven v roce 2005 a leží 150 metrů od břehu jezera Bajkal. V chatě je 8 dvoulůžkových pokojů. Sprcha a WC je společné pro dva pokoje. V jídelně srubu se podávají domácí jídla sibiřské kuchyně. Můžete využít saunu nebo si půjčit jízdní kola. Bezpečné prostředí a zdravé klima jsou vhodnými prostředky pro odpočinek od celoročního stresu hluku a provozu velkoměsta. Chata je otevřena celoročně.
Usedlost Nikitaś Bencharov / ostrov Oľchon, vesnice Chužir http://www.olkhon.info/ru/razmeshchenie/ob-usadbe.html
Usedlost se nachází pět minut chůze od mysu B urchan a písečné pláže, kde je krásná čistá voda, zdravý vzduch a slunce. Ubytování v tradičních ruských dřevěných domcích. Pokoje jsou obvykle dvoulůžkové. Domky jsou dvoulůžkové i větší, vhodné k ubytování skupin. Vytápění je elektrické nebo klasické topení dřevem. Všechny domy mají koupelny a WC. Některé domy mají koupelny v mírné vzdálenosti. Můžete také navštívit místní sousedy, všichni mají turisty rádi a jsou velmi pohostinní. V ceně pokoje jsou dvě standardní jídla.
Sagan Morin 3* / Ulan-Ude http://www.sagaan-morin.ru/hotel
Moderní 16ti patrový hotel s krásným výhledem na město, hotelovou restaurací, bezplatnou Wi-Fi, bazénem.
94 pokojů různých kategorií, na každém patře prostorná odpočinková místnost s posezením. Na pokoji je satelitní a kabelová TV, velká oddělená koupelna s vanou a hygienickými potřebami a fénem, čajový servis, minibar, trezor, Wi-Fi. Všechny pokoje v hotelu jsou nekuřácké. Hotel nabízí také pokoje pro hendikepované hosty. .

Unikátní místa Bajkalu

Druh cesty
 • poznávací
  IRKUTSK – LISTVYANKA – BOLŠIJE KOTY – OSTROV – OĽCHON – IRKUTSK
  Bajkal – Letní tajemství
  Irkutsk
  ID: IKT 05
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Program
  Bajkal – letní tajemství
  Země: Rusko Délka programu: 9 dní / 8 nocí
  Program zájezdu
  den 1
  Odlet z Prahy přes Moskvu do Irkutska. 
  den 2
  Setkání na letišti. Ubytování v hotelu v Irkutsku. Pěší prohlídka města (2h). Individuální volno. Nocleh v hotelu.
  den 3
  Snídaně. Odjezd do vesnice Listvyanka.  Prohlídka vesnice a Bajkalského muzea. Ubytování v minihotelu. Nocleh.
  den 4
  Snídaně. Okružní pěší výlet, který začíná a končí v Listvjance. Přejezd přes pramen řeky Angary na trajektu do přístavu Bajkal. Projdete se podél jezera a Krugobajkalské magistrály až k prvnímu nebo druhému tunelu. Na břehu pro Vás zatím průvodce uvaří lahodný oběd na otevřeném ohni. Návrat zpět do Listvjanky. Nocleh.
  den 5
  Snídaně.  Transfer autem nebo minibusem do Irkutsku. Během cesty exkurze do etnografického muzea ve skanzenu Talci.   Ubytování v hotelu. Individuální volno. Nocleh.
  den 6
  Snídaně. Transfer na autobusové nádraží v Irkutsku. Odjezd na ostrov Oľchon. Setkání s průvodcem a transfer do turistické chaty ve vesnici Khuzir. Individuální volno. Večeře. Nocleh.
  den 7
  Snídaně. Celodenní výlet do severní části ostrova (oběd). Návrat do vesnice až k večeru. Nocleh v turistické chatě ve vesnici Khuzhir.
  den 8
  Snídaně. Odjezd do Irkutsku.  Individuální volno. Nocleh v hotelu v Irkutsku.
  den 9
  Snídaně. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.
   
  *Tento zájezd lze prodloužit a pokračovat zájezdem do Mongolska.
  Cena za osobu za zájezd při ubytovaní v ½ dvou-, troj- lůž. pokoji:
  4 osoby 5-6 osob Příplatek za jednolůžkový pokoj
  53 700 Kč 50 400Kč 6 400Kč
  Cena zájezdu zahrnuje:
  • Leteckou přepravu Praha – Irkutsk – Praha vč. letištních poplatků (cena letenky vychází z nejlevnější optimální knihovací třídy)
  • 3x nocleh včetně snídaně ve dvojlůžkovém pokoji v hotelu v Irkutsk
  • 2x nocleh včetně snídaně v minihotelu Listyanka
  • 2x nocleh včetně snídaně na ostrově Oľchon v turistické chatě
  • Vstupy do muzeí
  • Vstup do Národního parku
  • Anglicky nebo rusky mluvícího průvodce dle programu
  • dopravu autem nebo minibusem dle programu
  • registrační poplatek v hotelu
  • zákonné pojištění dle zákona č.159/1999
  Cena zájezdu nezahrnuje:
  • Poplatky za vydání turistického víza – 1900 Kč
  • Cestovní pojištění pro pojištění samostatných léčebných výloh - 450 Kč nebo Komplexní cestovní pojištění ( Rozsah komplexního pojištění se stornem Allianz) - 790 Kč
  • Spropitné
  • Stravování (kromě snídaní nebo uvedeno jinak)
  Bajkal – Letní tajemství
  Irkutsk
  ID: IKT 05
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Detaily
  Období: Od léta do podzimu
  Počet lidí: Minimální počet osob ve skupině: 4
  Délka: 8 dní / 7 nocí
  Náročnost: nenáročné
  Bajkal – Letní tajemství
  Irkutsk
  ID: IKT 05
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy