Kyrgyzstán - Země kočovníků | od 45,273 Kč

Galerie
Kyrgyzstán - Země kočovníků
Mapa
Region Kyrgyzstán
Náročnost nenáročné
Sezónna Od léta do podzimu
Počet lidí Minimální počet osob: 1
Délka 18 dní / 17 nocí
Popis zájezdu
Nekonečné stepi, vysoké hory, zelené svahy, alpské louky a husté borové lesy, hluboké kaňony, divoké řeky a křišťálově čistá vysokohorská jezera - Kyrgyzstán Vás přivítá neuvěřitelně krásnou přírodou! Ano, nenajdete zde příliš mnoho starobylých památek, středověkých mešit či madras, panuje zde jiná kultura, jiný způsob života - příroda v bezmezně přirozené velkoleposti, prostý staletý způsob života kočovníků v jejich tradičních obydlích (jurtách) a původní kyrgyzská kuchyně - to je to, co Vás zde čeká.
Trasa zájezdu zahrnuje návštěvu nejznámějších měst a pamětihodností Kyrgyzstánu a provede vás „zemí jalovce“ - přírodním parkem Ala-Arča, nepozemsky vyhlížejícími rudými skalami soutěsky Džety-Oguz, velkolepou soutěskou Altyn-Arašan a Čyčkan, k ořechovým a plodovým lesům v Arslanbobu, které jsou největší na světě. Navštívíte tři nejslavnější vysokohorská jezera Kyrgyzstánu: skvělé teplé jezero Issyk-Kul s rozvinutou plážovou infrastrukturou, malebné jezero Son-Kul, obklopené svěžími zelenými luhy (Džailoo) s jurtami pastevců a pohádkově krásné jezero Sary-Čelek, které se nalézá na území Sary-Čelekské biosférické rezervace.
Délka programu: 18 dní / 17 nocí
Nejlepší doba k návštěvě: od června do konce září
Trasa
Letiště Manas - Biškek - Ala-Arča - Biškek – jezero Issyk-Kul – soutěska Džety-Oguz - Karakol - soutěska Altyn-Arašan - Karakol - Kočkorka – jezero Son-Kul – Taš-Rabat - Naryn - Kazarman - Džalal-Abad - Oš - Arslanbob – jezero Sary-Čelek - soutěska Čyčkan - Talas - Biškek - letiště Manas.

Město

Hotel 2-3*

Hotel 3-4*

Biškek
Asia Mountains Hotel 3* nebo podobné
Ak-Keme Hotel 4* nebo podobné
jezero Issyk-Kul
Tri Korony Hotel 3* nebo podobné
Raduga Resort 4* nebo podobné
Karakol
Green Yard Hotel 2* nebo podobné
Amir Hotel 3* nebo podobné
Kočkorka
Ubytovna
Ubytovna
 
jezero Son-Kul
Jurtový tábor
Jurtový tábor
Taš-Rabat
Jurtový tábor
Jurtový tábor
Naryn
Hotel/ Jurtový tábor Nebeské hory
Hotel/ Jurtový tábor Nebeské hory
Džalal-Abad
Ubytování v soukromí
Ubytování v soukromí
Sun Rise Hotel 3* nebo podobné
Sun Rise Hotel 3* nebo podobné
Arslanbob
Penzion
Ubytování v soukromí
Jezero Sary-Čelek
Penzion
Penzion
Soutěska Čyčkan
Penzion
Penzion
Talas
Penzion
Penzion
 
Druh cesty
 • poznávací
  Biškek - Ala-Arča - soutěska Džety-Oguz - Karakol - soutěska Altyn-Arašan - Karakol - Kočkorka – Taš-Rabat - Naryn - Kazarman - Džalal-Abad - Oš - Arslanbob - soutěska Čyčkan - Talas - Biškek
  Kyrgyzstán - Země kočovníků
  Kyrgyzstán
  ID: KYZ 03-02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Program
  Země kočovníků(18 dní/ 17 nocí)
  Dobrodružné cestování na jeepech po horách Kyrgyzstánu
  Délka programu: 18 dní / 17 nocí. Nejlepší doba k návštěvě: od června do konce září
  Program zájezdu
  den 1
  Přílet do Biškeku.
  Přivítání na mezinárodním letišti Manas. Přesun do Biškeku (30 km). Ubytování v hotelu. Odpočinek. Snídaně v hotelu. Prohlídka Biškeku: Historické muzeum, centrální náměstí Ala-Too, vlajkový stožár (a střídání stráží), památník Lenina a Svobody, Filharmonie, památník Manas, Ošský bazar.
  Přenocování v hotelu.
  den 2
  Biškek - Ala-Arča (40 km) - Biškek.
  Snídaně v hotelu. Celodenní výlet do Kyrgyzského státního přírodního parku Ala-Arča, kde si můžete vychutnat nádhernou přírodu a podniknout nenáročný výlet k vodopádu. Ve večerních hodinách návrat do Biškeku.
  Přenocování v hotelu.
  den 3
  Biškek - jezero Issyk-Kul (250 km). Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Issyk-Kul (250 km) - druhému největšímu alpskému vysokohorskému jezeru na světě po jezeře Titicaca v Jižní Americe. Cestou návštěva Věže Burana a muzea petroglyfů pod širým nebem v Čolpon-Ate.
  Ubytování a večeře v hotelu na severním břehu jezera Issyk-Kul.
  den 4
  Jezero Issyk-Kul – soutěska Džety-Oguz - Karakol (150 km).
  Snídaně v hotelu. Přesun do Karakolu (východní část oblasti Issyk-Kul). Výlet po Karakolu: muzeum Przevalského, ruský pravoslavný kostel, Dunganská mešita. Dále přesun do rokle Džety-Oguz (25 km), kde si můžete prohlédnout slavné rudé skály „Zlomené srdce“ a „Sedm býků“. Turisté budou mít možnost uvidět tradiční lov na králíky za pomoci cvičených orlů. Návrat do Karakolu.
  Ubytování v hotelu nebo penzionu.
  den 5
  Karakol - soutěska Altyn-Arašan (35 km) - Karakol.
  Snídaně v hotelu. Celodenní výlet do soutěsky Altyn-Arašan („zlatý zdroj“). Jde o jednu z nejkrásnějších soutěsek Kyrgyzstánu, kde se můžete vykoupat v přírodních horkých radonových pramenech. Cesta je sjízdná jen pro terénní vozidla s pohonem všech čtyř kol (UAZ pro malé skupinky a furgony pro větší skupiny). Po obědě návrat do Karakolu. Volný čas.
  Přenocování v hotelu.
  den 6
  Karakol - Kočkorka (300 km).
  Snídaně v hotelu. Přesun do Kočkorky podél jižního břehu jezera Issyk-Kul. Po cestě návštěva slaného jezera Kara-Kjol. Díky vysokému obsahu solí a minerálů má voda z jezera léčivé vlastnosti, bahno ze dna jezera se rovněž využívá k léčebným a kosmetickým účelům. Slanému jezeru se říká mrtvé, podobně jako v Mrtvém moři v Izraeli se v něm nelze utopit. Příjezd do Kočkorky.
  Večeře a přenocování v domech místních obyvatel.
  den 7
  Kočkorka – jezero Son-Kul (115 km).
  Snídaně v hotelu. Přesun k jezeru Son-Kul - jednomu z nejkrásnějších vysokohorských jezer (3016 m nad mořem). Jezero Son-Kul je známé svými tradičními letními pastvinami (Džailoo) a alpskými loukami. Zde se turisté mohou blíže seznámit s kočovným způsobem života původních obyvatel Kyrgyzstánu. Ubytování v jurtovém táboře. Večeře.
  Přenocování v jurtách.
  den 8
  Jezero Son-Kul - Taš-Rabat (270 km).
  Snídaně v jurtovém táboře. Přesun ke komplexu Taš-Rabat (XV. století), který se nachází v soutěsce Kara-Kojun. Cesta vede průsmykem Dolon (3030 m). Příjezd a ubytování v jurtovém táboře. Výlet do Taš-Rabatu - středověkého karavan-saraje na Hedvábné stezce.
  Přenocování v jurtách.
  den 9
  Taš-Rabat - Naryn (110 km).
  Snídaně v jurtovém táboře. Po snídani volný čas. Lze uspořádat vyjížďku na koních. Po obědě přesun do Narynu.
  Ubytování v penzionu nebo v jurtě.
  den 10
  Naryn - Kazarman - Džalal-Abad (400 km).
  Brzy ráno snídaně v jurtovém táboře nebo v penzionu. Po snídani přejezd autem do obce Džalal-Abad přes osadu Kazarman. Cesta prochází průsmyky Kara-Koo (2625 m) a Sarykyr (3080 m).
  Večeře a nocleh v penzionech.
  den 11
  Džalal-Abad - Oš (100 km).
  Snídaně v penzionu. Po snídani přesun do jižního hlavního města Kyrgyzstánu - města Oš. Po cestě návštěva Uzgenského minaretu (XII století) a mauzoleí Karachanidů (X-XII století). Příjezd do města Oš. Ubytování v hotelu. Výlet po městě Oš: posvátná hora Sulejman, Baburův dům, místní muzeum a slavný ošský bazar.
  Přenocování v hotelu.
  den 12
  Oš - Arslanbob (200 km).
  Snídaně v hotelu. Dále přesun do Arslanbobu. Zde si můžete prohlédnout ořechové a plodové lesy, největší svého druhu na světě a podniknout pěší túru k vodopádu.
  Večeře a přenocování v domech místních obyvatel.
  den 13
  Arslanbob - jezero Sary-Čelek (250 km).
  Snídaně v hotelu. Po snídani přesun do vesnice Arkit - oblast Sary-Čelekské rezervace, kde se ubytujeme v domech místních obyvatel. Známé jezero Sary-Čelek se nachází 20 km od centra obce Arkit.
  Večeře a nocleh v penzionech.
  den 14
  Jezero Sary-Čelek.
  Snídaně v hotelu. Celodenní výlet k jezeru Sary-Čelek - jednomu z nejkrásnějších jezer ve střední Asii, které se nachází se na území biosférické rezervace. Zde si můžete vychutnat nedotčenou přírodu a spatřit faunu centrálního Ťan-Šanu. Ve večerních hodinách návrat do vesnice Arkit.
  Večeře a nocleh v penzionech.
  den 15
  Jezero Sary-Čelek – soutěska Čyčkan (300 km).
  Snídaně v penzionu. Po snídani vyrážíme do soutěsky Čyčkan. Během cesty můžete spatřit Toktogulskou vodní elektrárnu, gigantickou přehradu a největší přehradní jezero ve střední Asii. Příjezd do soutěsky Čyčkan.
  Ubytování a večeře v penzionu.
  den 16
  Soutěska Čyčkan - Talas (160 km).
  Snídaně v hotelu. Přesun do Talasu dvěma vysokohorskými průsmyky: Ala-Bel (3184 m) a Otmjok (3330 m). Po cestě návštěva komplexu Manas Ordo (15 km od Talasu). Tento komplex zahrnuje mauzoleum a muzeum Manasu, kde se můžete dozvědět vše o eposu Manas - jednom z největších ústních epických poémů na světě. Lze si prohlédnout hřbitov, starověké ruční nářadí, oblečení, kožené nádobí a vojenské oděvy. Příjezd do Talasu.
  Ubytování a večeře v domech místních obyvatel.
  den 17
  Talas - Biškek (300 km).
  Snídaně v penzionu. Po snídani návrat do Biškeku přes průsmyky Otmjok (3330 m) a Too-Ašuu (3586 m). Příjezd do Biškeku. Ubytování v hotelu. Volný čas.
  Přenocování v hotelu.
  den 18
  Biškek - letiště Manas. Odjezd.
  Snídaně v hotelu. V závislosti na době odjezdu - volný čas, návštěva bazarů, procházka po centru města. Odvoz na mezinárodní letiště Manas (30 km). Odlet.

  Cena zájezdu, Kč /osoba:
  Skupina, os.
  1
  2
  3-4
  5-6
  7-9
  10-15
  příplatek za jednolůžkový pokoj
  hotel 2-3*
  152 573 Kč
  88 773 Kč
  67 667 Kč
  55 100 Kč
  46 400 Kč
  45 273 Kč
  8 217 Kč
  hotel 3-4*
  159 823 Kč
  94 895 Kč
  73 789 Kč
  61 223 Kč
  52 362 Kč
  51 395 Kč
  9 506 Kč

  Cena zájezdu zahrnuje:

  • Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní;
  • Ubytování v penzionech, 3-4místné pokoje;
  • Ubytování v jurtových táborech, 5-6 osob v jurtě;
  • Výlety dle programu zájezdu;
  • Průvodce po celou dobu zájezdu;
  • Vstupné do hlavních památek a muzeí;
  • Povolení ke vstupu do chráněných oblastí;
  • Stravování: osm večeří: 3., 4., 7., 8., 9., 12., 13. a 14. den zájezdu;
  • Komfortní doprava s klimatizací po celé trase, včetně vyzvednutí na letišti / doprovodu na letiště;
  • Minerální voda každý den zájezdu;
  • Suvenýry.

  Cena zájezdu nezahrnuje:

  • Letenka, minimální cena letenky Turkish Airlines 10350 Kč (prodej do 28.února)
  • Cestovní pojišteni Allianz - 596 Kč
  • Stravování ve zbývajících dnech zájezdu, které nejsou uvedeny v programu.
  Doplňkové služby:
  Strava:
  • Polopenze (večeře) - 140 USD / osoba / program;
  • Plná penze - 330 USD / osoba / program
  Kyrgyzstán - Země kočovníků
  Kyrgyzstán
  ID: KYZ 03-02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Detaily
  Období: Od léta do podzimu
  Počet lidí: Minimální počet osob: 1
  Délka: 18 dní / 17 nocí
  Náročnost: nenáročné
  Kyrgyzstán - Země kočovníků
  Kyrgyzstán
  ID: KYZ 03-02
  Manager
  VIOLA travel
  +420 224 210 270
  travel@violatravel.cz
  Gallery
  Komentáře

  Komentare (0)


  Napsat komentar

  busy